غیبت صغری!

بعد از مدتها دوباره سلام

اول از همه از لیشام و خانم کرباسی متشکرم که ما رو به توجه خود نواختند.

می خواستم دلایل تاخیر خودم را بگم دیدم کار لغوی است. خواستم تقویم تاریخ بگم باز هم دیدم فایده زیادی نداره.  

از امروز میگم و جریانات جالبش:

۱- بهت انگیزترین خبر امروز قضیه حرم امام رضا و سگ و این حرفها بود که معلوم شد توطئه ای کثیف از جانب چند نفر آدم شیاد بوده. حالا اگه شما باشین با آدمهای شیادی که برای نون در آوردن اعتقاد مردم رو به بازی میگیرن چه می کنید؟ شنبه پیش که از مشهد بر می گشتم توقطار با چند نفر هم سفر بودیم و قضیه این سگ مطرح شد. خاطرم هست که همه با چه ارادتی ابراز می کردند که از این چیزها در بارگاه امام رضا علیه السلام خیلی دیده شده و طبیعی است و این حرفها. سوال من اینه که چه کسی پاسخگوی ضربات سهمگینی است که به پیکره اعتقادات عوام الناس با این مسخره بازی ها وارد میشه؟ اشتباه نشه ! به قول آقای خسروی اعتقادی که بخواد با این چیزها تضعیف بشه بذار بشه! این درست ولی باور کنید که برای توده های مردم همین یه ذره اعتقاد هم خیلی مهمه. این یک سرمایه است که نباید به خاطر سودجوئی چند شیاد از دست بره. این مطلب خاطرتان باشه بعدا بهش بر می گردم. اصل خبر را میتونید اینجا ببینید.

۲- خبر عجیب دیگه این قضیه دیدار آقای رئیس جمهور با آیت الله جوادی آملی است. خیلی دوست دارم فیلم کامل این دیدار رو ببینم. اگه از دوستان کسی داشت خوشحال میشم به من هم امانت بده. همین قدرش که در سایت بازتاب اومده نکات جالبی داره. از همه دوستان می خوام که روی این خبر دقیق بشن و نقطه نظراتشون را منتقل کنند. من با این نظرات واقعا کار دارم. منتظر باشید. اصل خبر را اینجا ببینید. یه نکته کوچولو هم اینه که تا حالا فکر کردین فیلم این دیدار رو کی بیرون داده؟ دفتر آقای جوادی ؟ یا دفتر آقای رئیس جمهور؟ این هم نکته ای است!

۳- هرچند میدونم حرف من به گوش آیت الله عمید زنجانی نمی رسد ولی به عنوان ثبت در تاریخ خواهش می کنم از این سمت جدید استعفا بدهند. من با این انتصاب جدید یه مشکل اصولی دارم و اون اینه که آیا حوزه علمیه قم حاضر میشه یه استاد دانشگاه رو به عنوان مدیر بپذیره؟ حتی اگه اون استاد کسی مثل دکتر ابوالقاسم گرجی باشه که دارای اجازه اجتهاد از حوزه علمیه است؟ جواب روشن است که خیر! چرا؟ چون مدیر حوزه باید معمم و ملبس باشه. حالا یه سوال از آقای عمید: این درسته که در مکتب ما آمده که چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز نپسند؟ فکر کنم این روایت رو از قول هم صنفان خود جناب عمید بارها شنیدم. حالا باید خدمت ایشان عرض کرد بسم الله!

۴- جلسه حاج آقا فیاض بخش جلسه عجیبی شده. خیلی دوستش داشتم. یه مطبی خیلی خصوصی اینکه احساس می کنم  حضور من در این جلسه از برکات ازدواج با زینبه. برام حال و هوای خاصی رو تداعی می کنه. امشب حاج آقا از آمادگی برای اربعین موسویه گفت: و واعدنا موسی ثلاثین لیله واتممناها بعشر فتم میقات ربه اربعین لیله. اول ذی القعده تا دهم ذی الحجه. معمولا اولیای خدا این چهل روز مراقبتهای خاصی داشتند. بهترین فصل احیای سنت چهله گیری است. داستان حافظ رو که شنیدین:

سحرگه رهروی در سرزمینی                               همی گفت این معما با قرینی 

که ای صوفی شراب آنگه شود صاف                      که در شیشه برآرد اربعینی

                                                                                          فعلا یا علی!

/ 0 نظر / 14 بازدید